Будьте здорові


                          

                       Ключі  здоров’я                                                                                                                                                    

Використовуючи рекомендації провідних вчених, що працюють в області здоров’язбереження та завдяки впровадженню інноваційних технологій, ми намагалися створити в групах  всі умови для організації рухової діяльності дітей. Фізкультурні куточки, оснащені нетрадиційним фізкультурним обладнанням, виготовленим і оформленим спільно з батьками (кільця зі стрічками, нестандартні доріжки з різним покриттям для профілактики плоскостопості, «човники», «купини», м'ячі і т.д.) користуються великим попитом у наших вихованців, тому що вони можуть в самостійній діяльності використовувати дані тренажери, за їх допомогою організовувати ігри різної рухливості.

Нами підібрані і розроблені комплекси дихальної гімнастики, динамічних пауз, релаксації, пальчикової гімнастики. У своїй роботі ми використовуємо такі форми оздоровлення дітей, як психогімнастика, самомасаж, мімічну гімнастику, що значно збагатило режимні моменти, а використання нетрадиційних форм і методів оздоровлення є засобом збагачення розвитку особистості кожного нашого вихованця.

Основу здорового способу життя в дошкільному віці становить формування гігієнічних навичок. Через гру ми вчимо дітей правильно користуватися серветкою і носовою хусткою, прищеплюємо навички одягання, роздягання, поведінки за столом, правила вмивання.

Ранок в дитячому садку  починається з ранкової гімнастики, яка супроводжується музикою, посилюючи її оздоровчий ефект. Фізкультурні заняття є невід'ємною частиною формування основ здорового способу життя, вони сприяють зміцненню здоров'я дітей, розвитку їх фізичних якостей.

Стійкість організму до несприятливих факторів середовища залежить не тільки від індивідуальних особливостей дитини, але і від своєчасного і правильного проведення спеціальних оздоровчих заходів:

щоденні прогулянки на свіжому повітрі, дихальна і пальчикова гімнастика, «хвилинки безпеки», гімнастика пробудження і ходьба по «доріжках здоров'я»,  - все це важливі складові здорового способу життя дошкільнят, які ми активно використовуємо у своїй практиці.

Загартовування є важливою ланкою в системі по збереженню і зміцненню здоров'я дітей, так як забезпечує тренування захисних сил організму, підвищення його стійкості до впливу зовнішнього середовища. У своїй роботі ми використовуємо різні оздоровчі та гартують заходи:

* Босоходження;
* Масажні «доріжки здоров'я»;
* Умивання прохолодною водою;
* Полоскання рота після прийому їжі;
* Сухе обтирання «чарівною рукавичкою».

Введення нетрадиційних форм оздоровлення дозволяють вчасно знімати м'язову напругу, збільшити щільність занять і працездатність дошкільнят. Крім цього, вводячи кожен раз щось нове (текст, музику і т.д), ми сприяємо не тільки підвищенню зацікавленості дітей, а й розвитку у них пізнавальних здібностей.
Особливе місце в роботі з дошкільнятами з формування основ здорового способу життя займає взаємодія з сім'єю. В результаті тісного контакту з батьками ми дізнаємося про проблеми зі здоров'ям у кожній родині, розповідаємо мамам і татам про існуючі методи зміцнення здоров'я малюків, запрошуємо на відкриті перегляди всіх форм оздоровлення і загартовування, просимо брати активну участь у створенні необхідних умов для оздоровлення (виготовлення « масажних доріжок », придбання інвентарю) та участь в активних формах роботи з дітьми - спільні спортивні свята і розваги, походи.

Таким чином, ми підтримуємо дуже тісний зв'язок з сім'єю з питань оздоровлення та загартовування, інформуючи батьків про наші успіхи та невдачі. І та оздоровча робота, яка ведеться в дитячому садку, має продовження в домашніх умовах, забезпечуючи її безперервність, а значить і ефективність.
Результати переконують у правильності та дієвості обраних нами заходів у формуванні у дошкільників основ здорового способу життя.